Personal

Det här är vi som arbetar på Friskolan Kronobergshed!

Annica Thörnqvist

Rektor
0472-44750
rektor@kronobergshed.se

Carolina Carvajal Larenas

Admin. och Fritids
0472-44750
admin@kronobergshed.se

Lotta Viberg

Kock

charlotte@kronobergshed.se

Åsa Nilsson

Lärare
Mentor F-klass
0472-44750
asa@kronobergshed.se

Sofie Lind

Fritidsansvarig 
F-klass
0472-44750
sofie@kronobergshed.se

Johanna Cederlund

Lärare
Mentor klass 1-2
0472-44750
johanna@kronobergshed.se

Carolina Fröberg

Lärare
Mentor åk 3-4
0472-44750
carolina@kronobergshed.se

Frida Karlsson

Lärare
Mentor klass 5
0472-44750
frida@kronobergshed.se

Lotta Blomqvist

Lärare
Mentor klass 6
0472-44750
lotta@kronobergshed.se

Lina Johansson

Idrottslärare och Fritids
lina@kronobergshed.se

 

Fabian Johansson

Skola och Fritids
fabian@kronobergshed.se

 
 

Skolsköterska

Marie-Louise Nielsen
skolskoterska@kronobergshed.se

Kurator

Sofie Lind
Boka kontakt genom rektor.

Skolpsykolog

Skolpsykolog
Boka kontakt genom rektor.

Skolläkare

Anders Willstedt
Boka kontakt genom skolsköterska.

Är Du intresserad av att börja arbeta på vår fina skola? Hör av Dig till rektor Annica via mail eller telefon rektor@kronobergshed.se eller 0472-44750