Personal

Det här är vi som arbetar på Friskolan Kronobergshed!

Annika Lundberg

Rektor
072-7272898
rektor@kronobergshed.se

Carolina Carvajal Larenas

Admin. och Fritids
073-087 88 72
carro@kronobergshed.se

Eroll Gjikolli

Vaktmästare, busschaufför
072-573 85 56
eroll.gjikolli@kronobergshed.se

Christer Almqvist

Vaktmästare, busschaufför
072-577 60 36
christer@kronobergshed.se

Katarina Carlsson

Kock
073-495 44 98
katarina@kronobergshed.se

Mirela Goldheart

Mentor åk 1-2
mirela@kronobergshed.se

Francesca Briggler

F-klass och Idrott/musik
072-577 60 24
francesca@friskolankronobergshed.se

Lotta Blomqvist

Mentor åk 6
lotta@kronobergshed.se

Annika Lundberg

Mentor åk 5
annika@kronobergshed.se

Frida Karlsson

fridakarlsson@kronobergshed.se
Föräldraledig

Lisen Reis Einarsdotter

Mentor åk 3-4
lisen@kronobergshed.se

Denise Samuelsson

Klass 1-2 och 3-4, ht 2018
denise@kronobergshed.se

Natalie Flores Troncoso

F-klass och Fritids
076-799 15 03
natalie@kronobergshed.se

Johanna Persson

Klass 1-2, ht 2018
johanna@kronobergshed.se

Mirre Preci

Elevstödjare och Fritids
mirre@kronobergshed.se

Carina Lindström

Elevstödjare

Karen Sanchez

Elevstödjare och Fritids
072-577 60 23
karen@kronobergshed.se

 

Vakant

Städ

 

Katarina Sivertsson

Skolsköterska
Finns på skolan onsdagar, ojämn vecka
skolskoterska@kronobergshed.se

Elin Lundkvist

Kurator
Finns på skola på onsdagar 
Boka kontakt genom rektor.

Skolpsykolog

Skolpsykolog
Boka kontakt genom rektor.

 

Är Du intresserad av att börja arbeta på vår fina skola? Hör av Dig till rektor Gunnel Gustafsson via mail eller telefon gunnel@kronobergshed.se eller 072-72 72 898